SERWER W CHMURZE – NIEZWYKLE PROSTA OBSŁUGA I AUTOMATYZACJA
Nasz interfejs do uruchamiania i zarządzania serwerami w chmurze pozwoli Ci w ciągu kilku chwil skonfigurować Twoją maszynę wirtualną i zacząć z niej korzystać. Wystarczy, że wybierzesz docelową lokalizację, a następnie wskażesz jeden z dostępnych pakietów konfiguracji z określoną liczbą procesorów, ilością pamięci RAM i wielkością dysku SSD. Potem pozostaje Ci jedynie wybrać system operacyjny i po chwili Twój serwer w chmurze jest w 100% gotowy do działania! Dzięki naszemu API możesz całkowicie zautomatyzować proces tworzenia i obsługi serwerów w chmurze, a także zintegrować nasze rozwiązanie z Twoim własnym środowiskiem.

Serwer w chmurze - obsługa i aplikacje
Zaawansowane przetwarzanie danych w chmurze, czyli tak zwany cloud computing, daje użytkownikom dostęp do ogromu danych, wielopoziomowych aplikacji i najnowocześniejszych usług. Jedyne, czego potrzebują do tego, to łącze internetowe! Ten prosty fakt pozwala na naprawdę wymierne oszczędności: nie ma tutaj potrzeby zakupu bardzo drogiego sprzętu (dyski twarde, serwery, cała infrastruktura). Użytkownicy mają także zapewnioną niezwykle dużą swobodę pracy, ponieważ każdy z nich może pracować z dowolnie wybranego przez siebie miejsca na świecie. Obecnie duża ilość firm na świecie korzysta już z takich usług jak ta, którą oferujemy w vmgen. Co zupełnie nas nie dziwi, serwer w chmurze jest po prostu coraz bardziej popularny i coraz chętniej wybierany!
Jednym z najszybszych sposobów na uruchomienie aplikacji Twojej firmy jest zakup oprogramowania, które działa jako aplikacja na serwerze zewnętrznym, czyli na serwerze w chmurze. Mogą to być takie narzędzia jak WordPress, popularny system do zarządzania treścią, lub PrestaShop, który jest często wybieranym rozwiązaniem pozwalającym na założenie swojego sklepu internetowego. Programy księgowe, aplikacje bankowe, nawet skrzynka internetowa to także przykłady oprogramowania, które może pracować w chmurze. Aplikacje działające w ten sposób wykorzystują nowoczesne serwery, które działają szybko i stabilnie, takie jak nasze serwery w chmurze.
W zasadzie jedynym, jednorazowym kosztem dla aplikacji działających na serwerach jest koszt zakupu licencji lub miesięczny abonament - to już kwestia indywidualnego wyboru i ofert dla danej aplikacji. Najważniejsze, że nie potrzebujesz informatycznego wykształcenia, by mieć możliwość korzystania z aplikacji.
Serwer w chmurze - automatyzacja
Automatyzacja serwera w chmurze odnosi się do szeregu procesów i narzędzi, które znacznie zmniejszają lub całkowicie eliminują nakłady pracy ręcznej, które są niezbędne do zarządzania obciążeniami serwera i usługami przetwarzania danych w chmurze.
Znane z przeszłości tradycyjne wdrażanie i standardowa obsługa serwerowa to procesy bardzo czasochłonne i wymagające dużego nadzoru. Należy precyzyjnie określić rozmiar, udostępnianie i konfigurowanie zasobów, takich jak maszyny wirtualne, dokonać ich faktycznego rozmieszczenia i regularnie monitorować je. Trzeba także dobrze zarządzać ich dostępnością i wydajnością. Każdy z tych procesów jest skuteczny, jednak gdy są przeprowadzane ręcznie nie mogą być całkowicie efektywne i często występują błędy związane z tak zwanym czynnikiem ludzkim. Błędy te mogą powodować zaniżoną dostępność zasobów lub przyczyniać się do ujawniania różnych luk w zabezpieczeniach, a są to czynniki, które nie wpływają pozytywnie na pracę serwerów, a co za tym idzie nie polepszają wizerunku firmy w oczach klientów.
Prawdę powiedziawszy, automatyzacja procesów w chmurze jest dzisiaj niezbędna, a główne korzyści, jakie z niej czerpiemy to, między innymi, automatyczne przechowywanie i tworzenie kopii zapasowych, zarządzanie bezpieczeństwem i zgodnością, zmiana konfiguracji i ustawień oraz wdrażanie kodu. Automatyzacja w chmurze polega przede wszystkim na umiejętnym wykorzystaniu narzędzi do zarządzania, a mianowicie w taki sposób, by realizować postawione przed sobą zadania bez konieczności przeprowadzania manualnej interwencji. Taka automatyzacja serwera w chmurze usprawnia różnorakie zadania oraz procesy, by ostatecznie poprawić ogólną wydajność i odciążyć specjalistów od nadmiarowych zadań.
SERWER W CHMURZE – KOSZTY I SPOSOBY ROZLICZENIA
Z platformą vmgen zyskujesz pełną kontrolę swoich wydatków związanych z obsługą serwerów w chmurze. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, możesz bez żadnych problemów dokonać płatności w systemie prepaid: wystarczy, że kupisz określoną liczbę kredytów, które następnie zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów korzystania z serwerów. Będziemy Cię rozliczać godzinowo za pracę naszych serwerów w chmurze, dlatego zawsze płacisz tylko za te zasoby, z których rzeczywiście skorzystasz. Uprościliśmy dla Ciebie nasz cennik tak bardzo, jak było to możliwe, by był jak najbardziej czytelny i przejrzysty, co tym bardziej ułatwi Ci prognozowanie kosztów związanych z infrastrukturą, jakie musi ponieść Twój projekt, aby zapewnić szybkie i bezbłędne działanie Twojego produktu.

DUŻY WYBÓR DOSTĘPNYCH SYSTEMÓW OPERACYJNYCH
Dla Twoich serwerów w chmurze, możesz wybrać dowolny system operacyjny dostępny w naszej ofercie, który będzie spełniać Twoje oczekiwania. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy i najszybszy sposób instalacji OS-u, ale jeśli chcesz, możesz wgrać Twój własny obraz zupełnie innego, wybranego przez Ciebie systemu. Zobacz jakie systemy oferują nasze
maszyny wirtualne.
SERWER W CHMURZE – DATA CENTER
Nasi użytkownicy mają do dyspozycji aż 30
data center zlokalizowanych na całym świecie – w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii, Afryce i w Europie. Każde centrum danych znajduje się w bardzo dokładnie zabezpieczonej serwerowni, posiada redundantne systemy zasilania i chłodzenia oraz spełnia wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa. Aby zapewnić jak najszybsze możliwe połączenia, współpracujemy z największymi na świecie punktami wymiany ruchu internetowego. Nasza infrastruktura ma wbudowaną ochronę przed złośliwymi atakami DDoS, aby zapewnić Twoim serwerom w chmurze całkowite bezpieczeństwo.
SERWER W CHMURZE - ZALETY
Najbardziej podstawową zaletą infrastruktury w chmurze jest jej duża elastyczność i skalowalność. Chmura obliczeniowa daje możliwość szczegółowego określenia zasobów potrzebnych do obsłużenia danego projektu, a także dowolnego ich skalowania w razie nagłego pojawienia się dodatkowych potrzeb. Dzięki temu rozwój Twojego biznesu lub okresowy wzrost ruchu w obrębie Twojej aplikacji nie spowoduje niespodziewanych problemów związanych z kurczącą się infrastrukturą. Dużą przewagą serwera w chmurze jest również jego szybkość i wydajność. Gwarantowane przez nas parametry serwera, zasoby zarezerwowane wyłącznie dla danej instancji, najnowocześniejsze technologie sieciowe – to wszystko powoduje, że cloud computing zyskuje mocno na popularności i sukcesywnie wypiera tradycyjne i przestarzałe rozwiązania. Nasz model cenowy polegający na rozliczaniu godzinowym sprawia, że łatwiej Ci będzie zoptymalizować koszty infrastruktury brzegowej.
WSZYSTKO W CHMURZE
W tej chwili dominującą tendencją na świecie jest przenoszenie tak wielu aplikacji i usług firmy do chmury, jak to tylko możliwe. W wielu organizacjach aplikacje w chmurze stanowią ponad 90% używanych przez firmę narzędzi. Nawet rozwiązania, które zostały zbudowane w oparciu o tak zwany kod zastany są umieszczane z powodzeniem w chmurze i w niej operują. Dzieje się tak także wtedy, gdy zespół jest w pełni świadomy tego, że wkrótce zrezygnuje z nich na korzyść lepszych i nowocześniejszych narzędzi. O ile nie ograniczają Cię aspekty prawne, które wymagają lokalnych serwerów działających w obrębie siedziby Twojej organizacji, nic praktycznie nie ogranicza Cię, by „uchmurowić” Twoje codzienne działania.
WYBÓR DOSTAWCY CHMURY OBLICZENIOWEJ
Oprócz oczywistego kryterium wyboru, jakim jest koszt, przy wyborze dostawcy infrastruktury chmurowej, musisz kierować się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa danych, poziomem niezawodności usługi, możliwością zarządzania nią z każdego miejsca na świecie oraz oferowanym przez dostawcę wsparciem produktowym i technicznym. Prawdopodobnie nieraz dotarła do Ciebie opinia, by ze względów bezpieczeństwa unikać firm zza oceanu, które oferują usługi przetwarzania w chmurze. Choć vmgen jest dostawcą chmury obliczeniowej, którego korzenie są w Stanach Zjednoczonych, to nasza firma oraz przeważająca część zespołu działają na co dzień w Polsce. Co więcej, funkcjonowanie naszych serwerów w poszczególnych lokalizacjach jest ściśle regulowane przez lokalne prawo.
Serwery dostępne na terenie Unii Europejskiej, które oferujemy naszym klientom, działają zatem w całkowitej zgodzie z wymogami prawa unijnego i europejskimi standardami bezpieczeństwa oraz są zgodne z takimi normami, jak SOC 1, SOC 2, ISO 27001, PCI-DSS czy HIPAA. Nasze serwery są także fizycznie chronione oraz zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem. Amerykański rodowód oznacza dla vmgen i naszych klientów najlepsze zaplecze technologiczne, a co za tym idzie możliwość oferowania niezawodnej oraz całkowicie bezpiecznej chmury obliczeniowej. Ponadto, możesz zarządzać usługami vmgen z każdego zakątka globu dzięki naszemu portalowi użytkownika, do obsługi którego potrzebujesz jedynie przeglądarki i łącza internetowego. Na koniec pozostaje nam jeden z najważniejszych dla zespołu vmgen aspektów oferowania naszej infrastruktury chmurowej: najlepsze wsparcie produktowe i techniczne dla naszych klientów.
Od początku stawialiśmy sobie za cel jak najlepszą komunikację z naszymi klientami i osobami, które dopiero stoją przed wyborem swojej chmury. Sami będąc prywatnie klientami niejednej firmy, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest precyzyjne doradztwo oraz szybka i skuteczna pomoc, szczególnie, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo Twoich danych oraz funkcjonowanie Twojej firmy. Twoje zaufanie i zadowolenie z naszych usług to bez dwóch zdań najważniejsze dla nas sprawy, o których myślimy w vmgen podczas każdego dnia pracy nad ulepszaniem naszej chmury obliczeniowej.