O nas

vmgen to przyjazna i prosta w obsłudze platforma IaaS, która umożliwa szybkie tworzenie maszyn wirtualnych w 28 lokalizacjach na całym świecie.

Inicjatorem i inwestorem projektu vmgen jest Mark Mahle, przedsiębiorca z Doliny Krzemowej oraz inżynier z wieloletnim doświadczeniem, zaś głównym managerem projektu – Kacper Dąbrowski, absolwent Politechniki Wrocławskiej, architekt technologii chmurowych i współtwórca wielu startupów technologicznych. Platforma software’owa vmgen opracowywania jest przez międzynarodowy zespół programistów z główną siedzibą w Polsce, natomiast za samą infrastrukturę odpowiada grupa inżynierów w USA.

Ideą, która przyświeca twórcom vmgen, jest udostępnienie użytkownikom narzędzia, które pozwoli szybko i łatwo tworzyć maszyny wirtualne i nimi zarządzać.
Kacper Dąbrowski
KACPER DĄBROWSKI
CEO

„Uważamy, że infrastruktura w chmurze powinna być prosta i dostępna dla każdego, dlatego chcemy zaoferować alternatywę dla skomplikowanych serwisów, które często wymagają obsługi przez przeszkolonych specjalistów. Zdajemy sobie sprawę, że zatrudnienie wykwalifikowanej kadry IT stanowi teraz spore wyzwanie, nie tylko ze względu na koszty, ale też dlatego, że tych specjalistów po prostu brakuje. Platforma vmgen jest na tyle prosta, że jest w stanie z niej korzystać każdy, kto dysponuje podstawową znajomością systemu Linux.”

Mark Mahle
MARK MAHLE
ZAŁOŻYCIEL VMGEN

„Nasza sieć jest aktualnie jedną z pięciu największych pod względem ilości węzłów siecią IPv4/IPv6 na świecie. Mimo, że sama platforma vmgen jest młodym projektem, sieć, którą się pod nią kryje rozwijamy od wielu lat i korzysta z niej wiele międzynarodowych przedsiębiorstw i organizacji.”

Copyright © 2021 – 2023 vmgen. All Rights Reserved
twitterfacebooklinkedin