Maszyny wirtualne

Poznaj chmurę wirtualnych maszyn

Z vmgen możesz łatwo i szybko uruchamiać maszyny wirtualne oraz nimi zarządzać. Nasza platforma pozwala korzystać z maszyn wirtualnych w oparciu o jedną z największych sieci IPv4/IPv6 na świecie. Do dyspozycji masz 28 data center zlokalizowanych na wszystkich kontynentach. W zależności więc od regionu, w którym działasz, Twoja maszyna wirtualna może być zawsze blisko Twoich użytkowników.
VMGEN - maszyny wirtualne w chmurze

Wypróbuj vmgen za darmo z kodem promocyjnym na 50 $

Wysyłając wypełniony formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez NetActuate Inc. zgodnie z Polityką Prywatności. Informacje przetwarzane będą w celu odpowiedzi na zgłoszenie.

Dbamy o jakość i bezpieczeństwo, dlatego zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń. Kod promocyjny zostanie wydany pod warunkiem pozytywnej weryfikacji Twojego zgłoszenia.

INTUICYJNY INTERFEJS DO SPRAWNEJ OBSŁUGI TWOICH MASZYN WIRTUALNYCH

Nasz panel zarządzający, który nazywamy także panelem użytkownika, pozwoli Ci szybko postawić nową maszynę wirtualną za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią lokalizację, dostosowaną do Twoich potrzeb konfigurację oraz optymalny dla Twoich celów system operacyjny, a już po chwili powstanie nowa VM-ka. Dzięki naszemu katalogowi, który nazywamy marketplace, możesz niezwykle łatwo uruchomić popularne i przydatne aplikacje. Ponadto poprzez nasze API, jesteś w stanie w prosty sposób zautomatyzować tworzenie, usuwanie i zarządzanie maszynami wirtualnymi vmgen, a także zintegrować nasze usługi z Twoim środowiskiem.
maszyny wirtualne z prostym interfejsem vmgen

Czym właściwie są maszyny wirtualne?

Maszyna wirtualna to środowisko, które działa de facto jako system komputerowy z własnym interfejsem sieciowym i pamięcią masową, i który jest utworzony na fizycznym systemie sprzętowym znajdującym się w określonej lokalizacji. Dedykowane oprogramowanie oddziela zasoby potrzebne do jego funkcjonowania, natomiast pozostałe udostępnia, by mogły zostać używane właśnie przez maszynę wirtualną. Oprogramowanie, o którym mówimy nosi nazwę hiperwizor (ang. hypervisor).

Maszyny fizyczne umiejscowione lokalnie lub poza systemem wyposażone w hiperwizor nazywane są po prostu hostem (ang. host). Wiele maszyn wirtualnych korzystających z jego zasobów to komputery, systemy operacyjne gości lub po prostu goście (ang. guests) . Hiperwizor traktuje wspomniane zasoby obliczeniowe jako określoną pulę procesów informatycznych, którą można bardzo łatwo rozlokować pomiędzy istniejących gości, a nawet przenosić je na nowe maszyny wirtualne.

Czym jest technologia wirtualizacji w maszynach wirtualnych?

Wirtualizacja jest bardzo przydatną technologią umożliwiającą tworzenie wielu środowisk (są one symulowane) z jednego, fizycznego systemu sprzętowego. Hiperwizor łączy się bezpośrednio ze sprzętem i pozwala na wydzielenie odrębnych jednostek nazywanych maszynami wirtualnymi. Maszyny wirtualne opierają swoją pracę na możliwości oddzielania zasobów maszyny wirtualnej od sprzętu, odpowiednio te zasoby dystrybuując.

Goście (guests) traktują zasoby maszyny wirtualnej takie jak procesor czy pamięć RAM jako pulę wręcz nieograniczonych procesów obliczeniowych, którą można łatwo przenieść i nią zarządzać. Operatorzy mogą efektywnie kontrolować takie wirtualne zasoby, a goście otrzymują je tylko wtedy, kiedy ich potrzebują.

MASZYNY WIRTUALNE W MODELU PRZEDPŁACONYM, CZYLI PREPAID

Z vmgen nie musisz martwić się o niekontrolowane narastanie wydatków. Umożliwiliśmy naszym użytkownikom zakup wirtualnych środków (credits) w modelu przedpłaconym (prepaid), co pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek związanych z nagłym pojawieniem się kosztów. Jeśli chcesz, możesz zautomatyzować zakup środków, co zagwarantuje nieprzerwane działanie Twoich maszyn wirtualnych. Całkowita przejrzystość i prostota naszego cennika to dodatkowa zaleta, dzięki której bardzo łatwo będzie Ci przewidzieć faktyczne koszty korzystania z usługi.

WIELE RÓŻNYCH SYSTEMÓW OPERACYJNYCH DLA TWOICH MASZYN WIRTUALNYCH

Na maszynach wirtualnych oferowanych przez vmgen możesz bardzo szybko zainstalować jedną z kilkudziesięciu wersji różnych systemów operacyjnych dostępnych w naszym katalogu. Jeśli wolisz, możesz także wgrać swój własny obraz ISO wybranego przez Ciebie systemu operacyjnego.

Maszyny wirtualne jako OS

VM to także system operacyjny (OS), czy też środowisko aplikacji, który jest instalowany na oprogramowaniu imitującym sprzęt. Użytkownik nie widzi żadnych różnic pomiędzy maszyną wirtualną a dedykowanym sprzętem, jaki mógłby mieć fizycznie obok siebie.
maszyny wirtualne z róznymi systemami operacyjnymi na platformie vmgen

Jakie systemy (OS) mogę zainstalować?

Większość systemów operacyjnych, jakie oferujemy, to wersje 64-bitowe. Jeśli zechcesz zainstalować system 32-bitowy, masz do dyspozycji następujące opcje:
  • Ubuntu
  • Vyatta
  • PBX
  • LAMP Stack
Natomiast spośród 64-bitowych OS-ów, możesz wybrać takie, jak:

CentOS - linux, maszyny wirtualne

Dystrybucja Linuksa wykorzystująca kod źródłowy Red Hat Enterprise Linux, co zapewnia funkcjonalną kompatybilność z tym systemem. Choć tworzony przez nieduży zespół programistów, CentOS chwalony jest za stabilność i użyteczność, a w jego rozwoju istotne znaczenie ma głos społeczności skupionej wokół tego systemu. 

Debian

Popularna i ceniona za jakość oraz niezawodność dystrybucja systemu Linux, która swoje początki ma w roku 1993. System ten jest nieustannie rozwijany przez członków społeczności Debiana, ale jego kolejne wersje nie pojawiają się zbyt często, co wynika z dużej pieczołowitości, z jaką twórcy Debiana podchodzą do jego funkcjonalności i kwestii bezpieczeństwa.

FreeBSD

Podobnie jak Debian, ten system z rodziny Unix zadebiutował w 1993 roku. FreeBSD jest często wybierany na firewall lub serwer ze względu na swoją dużą wydajność i stabilność. Co ciekawe, kod FreeBSD został użyty przez Sony w oprogramowaniu konsol PlayStation.

Ubuntu

Ten system o afrykańskiej nazwie jest rozwijany przez brytyjski zespół programistów od 2004 roku. Jest to jedna z najczęściej instalowanych dystrybucji Linuksa na świecie z powodu bardzo dużej użyteczności w zastosowaniach domowych. W 2010, Ubuntu zostało zainstalowane przez ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej o Ubuntu przeczytasz w Wikipedii.

Fedora

Fedora to nie tylko stylowy kapelusz, ale także popularna dystrybucja Linuksa ściśle związana z Red Hat. Nadrzędnym celem twórców Fedory jest wprowadzanie nowinek i częste wypuszczanie nowych wersji tego systemu operacyjnego. Fedora cieszy się zainteresowaniem zarówno użytkowników domowych, jak i administratorów sieci. Więcej o tej dystrybucji znajdziesz w Wikipedii.

OpenBSD

Uniksowy system operacyjny z rybką w logo, który został stworzony w wyniku różnicy zdań w zespole NetBSD. OpenBSD stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego nie dziwi jego częste zastosowanie jako zapory ogniowej. Więcej informacji o tym systemie znajdziesz na stronie DistroWatch.com.

VyOS

Bazujący na wspomnianym wcześniej Debianie, VyOS jest często wykorzystywany w roli routera lub firewalla w rozwiązaniach chmurowych. Więcej o tym rozwijanym od 2013 roku systemie możesz się dowiedzieć na ich własnej stronie VyOS.io.

NetBSD

NetBSD słynie z ogromnej mobilności i małych wymagań sprzętowych, przez co stał się bardzo popularny na uczelniach i wszelkich placówkach edukacyjnych, które korzystają często z wysłużonego i starego sprzętu. Oczywiście, że obsługujemy NetBSD! 😊 Po więcej informacji polecamy oficjalną stronę tego systemu operacyjnego.

FlatCar

Dystrybucja Linuksa przeznaczona do zastosowań związanych z konteneryzacją. Ten oparty na społeczności minimalistyczny system operacyjny to jeden z najlepszych wyborów w kwestiach bezpieczeństwa dla infrastruktury chmurowej. Więcej o FlatCar znajdziesz na ich stronie.

Fedora CoreOS

Jedna z edycji opisywanej przez nas wyżej i sponsorowanej przez Red Hat Fedory. Fedora CoreOS została stworzona z myślą o infrastrukturze chmurowej. Ten bezpieczny, minimalistyczny i samoaktualizujący się system operacyjny jest często używany do zadań konteneryzacyjnych. Po większą dawkę wiedzy na temat tej wersji Fedory odsyłamy do ich oficjalnej strony.

Gentoo

Pomimo że nazwa tej dystrybucji Linukusa jest ściśle powiązana z dość niezgrabnie człapiącym gatunkiem pingwina, Gentoo szczyci się ogromną elastycznością i mobilnością. Gentoo słynie także ze swojego dobrego dopasowywania się do sprzętu, jaki posiada użytkownik.

Jakie lokalizacje MASZYN WIRTUALNYCH oferuje vmgen?

W tej chwili oferujemy 28 lokalizacji serwerów na pięciu kontynentach, w tym:
  • 7 w Europie
  • 15 w Ameryce Północnej
  • 2 w Afryce i na Bliskim Wschodzie
  • 2 w Ameryce Południowej
  • 5 w Azji i Oceanii
Lokalizacje serwerów w Europie:
  • Amsterdam, Holandia
  • Bukareszt, Rumunia
  • Frankfurt, Niemcy
  • Londyn, Zjednoczone Królestwo
  • Madryt, Hiszpania
  • Paryż, Francja
  • Warszawa, Polska
Lokalizacje serwerów w Ameryce Północnej:
  • Ashburn, USA
  • Chicago, USA
  • Denver, USA
  • Dallas, USA
  • Fremont, USA
  • Los Angeles, USA
  • Miami, USA
  • Nowy Jork, USA
  • Phoenix, USA
  • Raleigh, USA
  • Reston, USA
  • San Jose, USA
  • Seattle, USA
  • Toronto, Kanada
Lokalizacje serwerów w Ameryce Południowej:
  • São Paulo, Brazylia
  • Santiago, Chile
Lokalizacje serwerów w Afryce i na Bliskim Wschodzie:
  • Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Johannesburg, RPA
Lokalizacje serwerów w Azji, Australii i Oceanii:
  • Hongkong, Chiny
  • Chennai, Indie
  • Singapur
  • Sydney, Australia
  • Tokio, Japonia

Jakie konfiguracje MASZYN WIRTUALNYCH mam do wyboru?

Konfiguracja serwera, jaką możesz wybrać, jest ściśle zależna od jego lokalizacji. W niektórych lokalizacjach, na przykład w USA czy też w Polsce, masz do wyboru więcej konfiguracji, z kolei w innych miejscach, na przykład w Bukareszcie, wybór jest bardziej ograniczony. Poniżej wymieniamy wszystkie możliwe konfiguracje, jakie oferujemy, z zastrzeżeniem, że nie są one dostępne dla każdej lokalizacji:

  • 1 procesor, 2 GB pamięci RAM, 25 GB przestrzeni na szybkim dysku SSD + 1 adres IPv4 i 1 adres IPv6 oraz nielimitowany transfer przychodzący.
  • 2 procesory, 4 GB pamięci RAM, 50 GB przestrzeni na szybkim dysku SSD + 1 adres IPv4 i 1 adres IPv6 oraz nielimitowany transfer przychodzący.
  • 4 procesory, 8 GB pamięci RAM, 100 GB przestrzeni na szybkim dysku SSD + 1 adres IPv4 i 1 adres IPv6 oraz nielimitowany transfer przychodzący.
  • 6 procesorów, 16 GB pamięci RAM, 200 GB przestrzeni na szybkim dysku SSD + 1 adres IPv4 i 1 adres IPv6 oraz nielimitowany transfer przychodzący.
  • 8 procesorów, 32 GB pamięci RAM, 300 GB przestrzeni na szybkim dysku SSD + 1 adres IPv4 i 1 adres IPv6 oraz nielimitowany transfer przychodzący.
  • 16 procesorów, 64 GB pamięci RAM, 400 GB przestrzeni na szybkim dysku SSD + 1 adres IPv4 i 1 adres IPv6 oraz nielimitowany transfer przychodzący.
maszyny wirtualne - mężczyzna pracujący w data center
Copyright © 2021 – 2023 vmgen. All Rights Reserved
twitterfacebooklinkedin